Oliwia Łysień i Dominik Staszak z Intermediów na Fotofestiwalu w Łodzi
Wydział: Rzeźba i Intermedia
Oliwia Łysień i Dominik Staszak z Intermediów na Fotofestiwalu w Łodzi
Prace Oliwii Łysień oraz Dominika Staszaka zostały zakwalifikowane do prestiżowego przeglądu uczelni artystycznych w ramach Fotofestiwalu w Łodzi.
3. Przegląd Uczelni Artystycznych, będący częścią Fotofestiwalu 2024, potrwa od 13 do 26 czerwca. To międzyuczelniany konkurs, którego celem jest wymiana dokonań między studentami i pedagogami w zakresie ich praktyk fotograficznych. Inicjatywa nawiązuje do historycznej wystawy Fotofestiwalu – Fabryki Fotografii – Międzynarodowego Przeglądu Szkół, organizowanego w latach 2003–2011 w Łodzi. Było to miejsce debiutu wielu młodych artystów i artystek, mających później swój spory udział w rozwoju fotografii.
W tegorocznej edycji Przeglądu uczestniczyć będzie aż dziewięć uczelni artystycznych, a reprezentują je następujące osoby studenckie:
Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku: Dominik Staszak, Oliwia Łysień;
Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie: Aleksander Dul, Olga Neugebauer;
Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi: Aleksandra Soćko, Mateusz Zubel;
Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi: Marta Socha, Szymon Cyglicki;
Uniwersytet Artystyczny im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu: Łucja Motyl, Marcin Karalus;
Akademia Sztuki w Szczecinie: Józef Jakacki, Mateusz Sobków;
Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie: Filip Czernikiewicz, Alicja Lechowicz;
Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu: Maciej Proćków, Katarzyna Małek.
Fotofestiwal – Międzynarodowy Festiwal Fotografii w Łodzi – to coroczna impreza organizowana w Łodzi przez Fundację Edukacji Wizualnej.
Powstał w 2001 roku, jako jedno z pierwszych wydarzeń fotograficznych w Polsce. Od tamtej pory zmieniła się nie tylko fotografia, ale także sposoby organizowania wydarzeń kulturalnych. Od początku Fotofestiwal śledzi te zmiany. Jego celem jest przede wszystkim stworzenie przestrzeni do prezentacji różnych form fotografii oraz forum dyskusji o sztuce i społeczeństwie, a także szukanie alternatywnych metod mówienia o fotografii i jej eksponowania.
więcej o wydarzeniu – przejdź do strony