Agnieszka Szmyd w finale konkursu Young Design!

Agnieszka Szmyd w finale konkursu Young Design!

Wydział: Architektura i Wzornictwo

Agnieszka Szmyd w finale konkursu Young Design!

Agnieszka Szmyd wraz ze swoim projektem Heyo znalazła się w finale ogólnopolskiego konkursu Young Design, organizowanego przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego! Praca jest dyplomem licencjackim, powstałym na Wydziale Architektury i Wzornictwa gdańskiej ASP pod kierunkiem prof. ASP dr hab. Marty Flisykowskiej. Serdecznie gratulujemy!!!

Projekt będzie pokazywany podczas wystawy „Young Design 2021 Rok Lema”.

Wystawa będzie czynna do 10 listopada 2021 roku, od wtorku do niedzieli w godz. 10:00 – 19:00, w  Instytucie Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie przy ul. Świętojerska 5/7, w sali Designerów. Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

Wystawa zostanie również zrealizowana w formie wirtualnego spaceru.

Więcej informacji – przejdź do strony

 

Agnieszka Szmyd i projekt „Heyo”

Studentka studiów magisterskich na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku na kierunku Wzornictwo.

Projekt Heyo porusza problem jakim jest poczucie tęsknoty do bliskich nam osób, które przez izolację bądź odległość nie mają możliwości być przy nas fizycznie. Równolegle odnosi się do problemu przebodźcowania przez konieczność komunikacji zdalnej i mnogości funkcji komunikatorów. Heyo to dwie, mieszczące się w dłoni, pasujące do siebie połówki komunikatorów, tworzące symbolicznie jedną całość. Oddzielone od siebie, służą do dwukierunkowego połączenia się między dwoma użytkownikami. Celem projektu jest przekazanie śladu naszego dotyku osobie za którą tęsknimy. Po dotknięciu wyznaczonej powierzchni na jednej z połówek Heyo, nasz dotyk wizualizuje się rozchodzącym się światłem na powierzchni części, którą posiada druga osoba. Może ona nam odpowiedzieć tym samym, przekazując nam ślad swojego dotyku. Celem Heyo jest zdalne przeniesienie fizyczności drugiego człowieka. Projekt koncentruje się na komunikacji niewerbalnej, dzięki której możemy się skupić na intymnym momencie, który dzielimy tylko z jedną, bliską nam osobą. Dwie części Heyo łączą się ze sobą bezprzewodowo, po połączeniu się z siecią Wi- fi. Po przesunięciu przełącznika z trybu wyłączenia na tryb włączony, możemy połączyć się z drugą osobą, posiadającą drugą część Heyo, jeśli też jest w trybie aktywnym. Osoba nadająca sygnał, delikatnie naciska miękką silikonową powierzchnię jednego z komunikatorów, w tym samym czasie ślad tego dotyku pojawia się na drugim odbiorniku. W ten sposób odbiorca (osoba posiadająca drugą część) widzi i doświadcza kontaktu niewerbalnie. Osoba odbierająca, może w tym samym momencie dotknąć tego śladu i przesłać swój ślad dotyku.