Projektujemy. Wystawa prac studentów Wydziału Architektury

Projektujemy. Wystawa prac studentów Wydziału Architektury

Wielka Zbrojownia, Targ Węglowy 6

Przestrzeń: Zbrojownia Sztuki

Data: 15–28/03/2023

Wernisaż: 15/03/2023, godz. 14:00

Wydział: Architektura

Projektujemy. Wystawa prac studentów Wydziału Architektury

wernisaż: 15.03.2023, godz. 14:00

wystawa czynna: 15-28.03.2023, w godz. 12.00-18.00

miejsce: Zbrojownia Sztuki ASP, Targ Węglowy 6

Organizator: Wydział Architektury

kuratorzy: dr hab. Anna Wejkowska – Lipska, dr Rafał Setlak

 

Co chcemy zaprojektować? Jak to, co zaprojektujeMY, cokolwiek zmieni? Być może najważniejsze, w jaki sposób to, co mówimy i pokazujemy, będzie wchodzić w interakcje z tym, co mówią „inni”, tak aby wystawa nie była pojedynczą historią, ale wieloma historiami, które odzwierciedlają różnorodny kalejdoskop pomysłów, kontekstów, aspiracji i znaczeń, jakim jest każdy głos odpowiadający na problemy swojego czasu?

Wystawa ProjektujeMY to chwila i proces. To wędrówka po meandrach awangardowych marzeń Studentów, Studentek WYDZIAŁU ARCHITEKTURY Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Prezentowane prace studenckie z lat 2020-2023 dwóch kierunków : Architektury WnętrzArchitektury Przestrzeni Kulturowych charakteryzują się nietypowym spojrzeniem na rzeczywistość, wielobarwną ekspresją, ale też przenikliwym inspirowaniem do refleksji o tym, jak mówić o projektowaniu i sztuce, jak używać technologii i wiedzy oraz jak przez pryzmat sztuki  o projektowaniu opowiadać, tak by w oparciu o funkcjonalność architektura, architektura wnętrz i kontekst w jakim się znajduje była dla każdego miejscem doskonałym. Centralnym elementem wszystkich projektów jest siła jednego, podstawowego narzędzia: wyobraźni.

Wydział Architektury przygotowuje krytycznych architektów_ki wnętrz, projektantów_ki, myślicieli_ki, badaczy_ki architektury, którzy ponoszą odpowiedzialność za projektowanie i badania społecznie, kulturowo i ekologicznie zrównoważonego środowiska architektonicznego, a celem jest by każdy z nich zostawiał swój rozpoznawalny „odcisk dłoni” jako projektant_ka.

Nie ma powodu, by nie wyczekiwać Wystawy Studentów i Studentek Wydziału ARCHITEKTURY ASP w Gdańsku, po prostu warto na nią pójść i poznać projektowy ich warsztat.

 

dr hab. Anna Wejkowska – Lipska
prodziekan kierunku Architektura Wnętrz

dr Rafał Setlak
prodziekan kierunku Architektura Przestrzeni Kulturowych

 

Wydarzenie na FB: przejdź do strony

 

Patronat medialny: trojmiasto.pl, magazyn LINIA, gdańsk.pl