Open Call: 15 IN OUT Festival – design / obraz ruchomy

Open Call: 15 IN OUT Festival – design / obraz ruchomy

Open Call: 15 IN OUT Festival – design / obraz ruchomy

Zapraszamy artystki i artystów wizualnych i filmowych do wzięcia udziału w otwartym międzynarodowym konkursie odbywającym się w ramach 15. edycji IN OUT Festivalu.

 

Temat: design / obraz ruchomy

Deadline: 31 sierpnia 2022

 

Udział w konkursie jest bezpłatny.

 

Konkurs jest dwuetapowy: spośród nadesłanych do 31 sierpnia 2022 prac jury preselekcyjne wybierze 20 filmów eksperymentalnych, które zostaną zakwalifikowane do finału konkursu.

Wybrane prace zostaną pokazane podczas przeglądów podczas festiwalu a finaliści, jeśli sytuacja epidemiologiczna na to pozwoli zostaną zaproszeni na festiwal do Gdańska.

 

Nagrody:

– I nagroda: 6 000 PLN ufundowana przez Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka.

– II nagroda: 5 000 PLN ufundowana przez CSW Łaźnia

– III nagroda: 4 000 PLN im. prof. Witosława Czerwonki ufundowana przez Akademię Sztuk Pięknych w Gdańsku.

 

Nagroda im. prof. Witosława Czerwonki jest przyznawana za najbardziej interesującą i odkrywczą interpretację tematu Konkursu. Nagroda przyznana przez jury preselekcyjne może również trafić do uczestnika, który nie został zakwalifikowany do etapu finałowego.

Przyznane zostaną również wyróżnienia honorowe.

 

Konkurs skierowany jest do pełnoletnich uczestników. Czas trwania filmu: powyżej 1 minuty, maksymalnie do 20 minut. Rok produkcji: praca nie powinna być starsza niż 3 lata.

 

Formularz zgłoszeniowy: https://docs.google.com/forms/d/1PyrXBMvUu-9vkeDi9qvB-FDX5XrI4e27o769NtREk78/viewform?edit_requested=true

Regulamin: https://www.laznia.pl/up/_user/15%20IN%20OUT/inout_regulamin_PL_v1.pdf 

 

W przypadku pytań prosimy o kontakt: office@inoutfestival.pl

___

 

IN OUT Festival jest cyklicznym projektem Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia organizowanym od 2005 roku. W 2022 roku CSW Łaźnia planuje jego jubileuszową, 15 już edycję, poświęcić tematowi designu. Celem tej edycji Festiwalu jest przyjrzenie się czym jest design dla twórców wizualnych, a czym wideo i filmy dla twórców zajmujących się designem. Jak zmienia się funkcja designu w polu oddziaływania nowych mediów? Czy i w jaki sposób strategie designu funkcjonują w zetknięciu z innymi mediami? W ramach Festiwalu organizowany jest otwarty, międzynarodowy konkurs na krótkie formy eksperymentalne. Konkurs jest dwuetapowy, artyści z Polski i zagranicy wyłonieni w I etapie są zapraszani na Festiwal do Gdańska, a ich prace prezentowane podczas przeglądów.

___

 

Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk objął 15 IN OUT Festival patronatem honorowym.

Partnerem Festiwalu jest Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku.