Kuba Zając. Dyletanci.

Kuba Zając. Dyletanci.

Data: 28/05/2022

Wydział: Grafika

Kuba Zając. Dyletanci.

wernisaż: 28.05.2022

miejsce: ul. Traugutta 12, 19:00.

Wstęp wolny!

 

Oprowadzanie autorskie w weekend po otwarciu wystawy.

 

Dyletant. Człowiek nieznający się na danej rzeczy, niekompetentny w danej dziedzinie; laik; profan. Źródło: Słownik języka polskiego;

 

Kuba Zając to artysta o niezwykłej swobodzie wyrażania własnych myśli za pomocą prostych środków wyrazu. To pełna humoru narracja i dialog z rzeczywistością, toczącej się na jej polu historii. Jego malarstwo i grafiki przeplatają się z wyraźnym komponentem popkulturowym i postmodernistycznym, troską o los i kondycję człowieka. Możemy powiedzieć, że twórca dopasowuje środki wyrazu na bieżąco, działa intuicyjnie niekiedy ograniczając się do prostego, chłopięcego gestu. Bazgroły – jak autor nazywa swoje prace – mają swoje trwałe miejsce, stają się śladem, notatką. Obrazy Kuby nie są rozumiane jako doskonały wynik, ale jako eksperymentalna aranżacja, będąca stale w procesie, przy nieograniczonym i otwartym doborze metod autoekspresji.

Hanna Banaszczyk

 

Mam marzenie: chciałabym, żeby artyści, którzy odwiedzą przestrzeń Pracowni Parter mogli swobodnie i eksperymentalnie wyrazić się twórczo. W związku z tym, to co robimy przybrało formę wystaw partyzanckich. Trochę na luźno, bez biurokracji, zależności itp.

Sylwia Aniszewska

 

Kuba Zając - Rocznik 1985, miłośnik natury, lubi odpoczywać

https://www.instagram.com/kuba_zajac_official/

https://www.instagram.com/pracownia_parter/