2:2 wystawa prac Bogdana Wręczyckiego i Bereniki Godlewskiej

 2:2 wystawa prac Bogdana Wręczyckiego i Bereniki Godlewskiej

Lokalizacja: "Wyspa Skarbów" Gdańskiego Archipelagu Kultury
Wyspa Sobieszewska Gdańsk, Turystyczna 3

Data: 5–28/06/2019

Wernisaż: 05/06/2019, godz. 18:00

Wydział: Architektura i Wzornictwo, Grafika

2:2 wystawa prac Bogdana Wręczyckiego i Bereniki Godlewskiej

wernisaż: 5.06.2019, godz. 18:00
wystawa czynna do 28 czerwca 2019
miejsce: "Wyspa Skarbów" Gdańskiego Archipelagu Kultury 
Wyspa Sobieszewska Gdańsk, Turystyczna 3

 

Wystawa rodzinna – dziadek i wnuczka, malarz i graficzka, niegdysiejszy wykładowca naszej Uczelni i obecna studentka gdańskiej ASP. Łączy ich nie tylko pokrewieństwo, ale również  fascynacja teksturami i fakturami występującymi dookoła. Za pomocą odrębnych mediów, każde interpretuje na własny sposób otaczający świat, tworząc niesamowite obrazy. Jest to wystawa o podobieństwach i przeciwnościach w pojmowaniu codzienności przez dwie bliskie sobie osoby, traktująca o ewolucji postrzegania świata przez kolejne pokolenia. Praca i miłość to ważne elementy w życiu tych dwojga artystów, gdzie jedno wspiera drugie, nie zakłócając wzajemnie indywidualnego sposobu patrzenia na rzeczywistość.

Bogdan Wręczycki - studia w latach 1964-70 w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Gdańsku na Wydziale Malarstwa. Dyplom w pracowni prof. Władysława Jackiewicza. Przez wiele lat nauczyciel akademicki w pracowniach rysunku i malarstwa. Uprawia malarstwo i rysunek. Jego prace były reprezentowane na wystawach krajowych oraz za granicą. Wiele dzieł znajduje się w instytucjach, urzędach i kolekcjach prywatnych (Francja, Niemcy, Szwajcaria, Malta, Kanada). Zajmował się też projektowaniem i realizacją utworów w srebrze, bursztynie, szlachetnym drewnie i masie perłowej o charakterze dekoracyjnym, jak i użytkowym.

Berenika Godlewska - ukończyła studia licencjackie na kierunku Wzornictwo, aktualnie jest w trakcie studiów magisterskich na kierunku Grafika Projektowa na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Grafik, modelka, fotograf, freelancer. Ma więcej zainteresowań niż wolnego czasu i wciąż próbuje nowych rzeczy. Zajmuje się zarówno artystyczną jak i projektową stroną sztuki, nie ograniczając się do jednej dziedziny. Aktualnie poświęca się głównie grafice.

 

Wstęp wolny.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku:

https://www.facebook.com/events/2604297002947891/